واکی تاکی مجاز چیست ؟

menuordersearch
bisimmojaz.ir
یکشنبه هشتم مرداد ۰۲
(0)
(0)
واکی تاکی مجاز چیست ؟

بیسیم واکی‌تاکی مجاز :
بیسیم واکی‌تاکی در اصل همان رادیو است، با این تفاوت که باند فرکانس بیسیم واکی تاکی UHF است و باند فرکانس رادیو FM, AM, SW, … است .
در رادیو تنها دریافت فرکانس صورت می‌پذیرد ولی در بیسیم واکی‌تاکی دریافت و ارسال فرکانس انجام میشود.
بیسیم واکی‌تاکی بدون نیاز به نصب هرگونه لوازم جانبی قادر به ارسال و دریافت امواج رادیویی ( فرکانس ) است.
بی سیم ها با دو باند VHF و UHF کار می‌کنند، به امواج رادیویی UHF، LF، VLF و MF، امواج رادیویی با فرکانس کوتاه گفته می‌شود، بیسیم های واکی تاکی مجاز دارای مجوز از سازمان تنظیم مقررات با توان خروجی ۰.۵ وات توانایی ارسال و دریافت فرکانس در باند فرکانسی UHF با برد مفید تا فاصله ۱۵۰۰ متر دارد و در صورتی که محیط بدون موانع و معارض ( ایده آل ) باشد، برد دستگاه تا ۳ کیلومتر و یا بیشتر هم می‌رسد که البته به این فاصله، برد اسمی دستگاه گفته می‌شود.
به امواج رادیویی VHF و یا HF، امواج رادیویی با فرکانس بلند گفته می‌شود، باند فرکانسی VHF در صورتی که به دستگاه فرستنده مادر ( ریپیتر )، آنتن متصل شود می‌تواند برد نامحدود داشته باشد.
مزایای بیسیم واکی تاکی مجاز نسبت به تلفن همراه :
با توجه به ظهور تکنولوژی‌های جدید در تلفن همراه، ‌بیسیم واکی تاکی مجاز همواره محبوبیت پیشین خود را در سازمان‌ها و شرکت های دولتی و خصوصی داراست. عمده‌ترین دلیل محبوبیت بی سیم به نسبت تلفن همراه، امکان مکالمه گروهی در بیسیم‌ها است، در تمامی سازمان‌ها که هماهنگی، اصل مهم میان پرسنل اجرایی و اداری است، گاهی برای تسریع روند کاری نیاز به تماس گروهی میان افراد است که برخلاف تلفن همراه که تنها دو نفر امکان تماس با یکدیگر را در طول زمان دارند، در بیسیم واکی تاکی مجاز می‌توان بصورت نامحدود با تعداد افراد نامحدود تماس گروهی برقرار کرد.
بیسیم واکی تاکی مجاز دارای کانال‌های متعدد است ( بستگی به تعداد فرکانس اختصاصی دستگاه )، که بر روی هر کانال می‌توانید، بینهایت مکالمه داشته باشید و مکالمه خود را توسط سیستم کد گذاری اختصاصی هر دستگاه بیسیم، خصوصی و یا طبقه بندی کنید.
تعداد ست شدن بیسیم واکی تاکی مجاز نامحدود بوده و حتی خود بیسیم های واکی تاکی با برندهای متفاوت با یکدیگر قابل مچ شدن هستند.
تماس در بیسیم‌ها کاملاً رایگان است، در صورتی که برای تماس با تلفن همراه ناگزیر هستید که هزینه پرداخت کنید، بیسیم واکی تاکی مجاز این امکان را برای شما بوجود آورده است که بصورت نامحدود و کاملا رایگان، مکالمه کنید.
با توجه به اینکه تلفن همراه برای ایجاد مکالمه به شبکه سراسری مخابرات متصل می‌گردد، در برخی مناطق که فاقد پوشش دهی تلفن همراه است، دچار عدم آنتن دهی، قطعی و یا نویز و پارازیت می‌گردد، در صورتی که بیسیم واکی تاکی مجاز با امواج رادیویی و بدون اتصال به دستگاه فرستنده مادر کار می‌کند و حتی در منطقه ای که فاقد پوشش دهی تلفن همراه است، شما می‌توانید با بیسیم خود بدون نویز، پارازیت و حتی قطعی به مکالمه بپردازید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

دفتر مرکزی : اصفهان - خیابان خلجا - مجتمع آذرمهر